V roce 2014 jsem natočil první video na mobilní telefon. Na YouTube nemělo moc úspěch stejně tak, jako začátky mé tvorby. Nevzdal jsem to a šel si za svým.

Všechny vydělané peníze jsem investoval do rozvoje svého největšího koníčka. Fotografování a natáčení zemědělské techniky.

Není mnoho míst, kde jezdí povedené sklizňové linky. Nenatáčím jen tak nějakou techniku a jsem náročný na výběr. Tradičně jezdím dokumentovat sklizeň kukuřice pro bioplynku v Písku, kde letos jely dvě výkonné sklizňové linky s vyladěnými soupravami. TechFarm s Krone Big X 1100 a Agroenergo s Krone Big X 770.

Obě řezačky měly 12ti řádkové adaptéry. Na lince TechFarm se mi velice líbila souprava JCB Fastrac 8330 s tridemem Krone a nákladním automobilem Mercedes Benz se sedlovým návěsem Krampe. 

Obě linky předvedly kvalitní a rychlou sklizeň po organizační stránce, ztrátovosti, samopohybu po pozemcích, kvality řezanky, přepravy a uskladnění v silážních jámách.

Jan Urban – Czech Farming je studentem českobudějovické zemědělské školy. Specializuje se na natáčení a fotografování zemědělské techniky. Za vrchol tvorby považuje pozvání na evropskou premiéru nové generace traktorů CASE IH Magnum ve Vídni. Bydlí v Plzeňském kraji. 

Na YouTube publikuje video o sklizni kukuřice TechFarm pro píseckou bioplynku. Počet zhlédnutí 12 658 (stav 4.10. 2019).

Prohlédnout produktové video

Foto: TechFarm, Czech Farming